Home/Самостојни креми/Skin Watchers UV Success Sunscreen – Крема за заштита од сонце

Skin Watchers UV Success Sunscreen – Крема за заштита од сонце

1,390.00ден

Out of stock

Кремата содржи висок фактор на SPF50+/PA+++ со што ќе ви помогне да ја заштитите вашата кожа од опасните сончеви зраци!


  • Без парабени и минерални масла;
  • Со фактор SPF50+/PA+++;

Out of stock

SKU: MS002 Категорија: Tag:

Опис

Крема за заштита од сонце со фактор SPF50+/PA+++. Овозможува 12 часа заштита истовремено од UVA и UVB зраци, без да остава масни траги. Соодветна за употреба и како подлога за шминка. Без парабени и минерални масла.

Additional information

Weight 50 g

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Skin Watchers UV Success Sunscreen – Крема за заштита од сонце”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Go to Top