Home/Производи за чистење на кожата/Skin Watchers Enzyme Powder Wash – Пудра/пена за чистење на лице

Skin Watchers Enzyme Powder Wash – Пудра/пена за чистење на лице

1,100.00ден

Out of stock

Иновативна пудра со која лесно ќе ја смирите и хидратирате кожата на лицето но исто така ќе ви помогне и во отстранувањето на мртвите клетки!


  • Ја смирува и хидрира кожата на лицето;
  • Соодветна за секој тип на кожа;
  • Без парабени;
  • Без минерални масла;

Out of stock

Опис

Иновативна пудра, која во контакт со вода се претвора во ефективна пена за чистење на лице. Содржи ензими од папаја која ги отстранува мртвите клетки, го контролира лачењето на себум, ја смирува и хидрира кожата на лицето. Без парабени и минерални масла. Соодветна за секој тип на кожа.

Additional information

Weight 60 g

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Skin Watchers Enzyme Powder Wash – Пудра/пена за чистење на лице”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Go to Top