Home/Самостојни креми/Skin Watchers UV Success Sunscreen – Крема за заштита од сонце

Skin Watchers UV Success Sunscreen – Крема за заштита од сонце

1,390.00ден

Out of stock

(1 customer review)

Кремата содржи висок фактор на SPF50+/PA+++ со што ќе ви помогне да ја заштитите вашата кожа од опасните сончеви зраци!


  • Без парабени и минерални масла;
  • Со фактор SPF50+/PA+++;

Out of stock

SKU: MS002 Category: Tag:

Description

Крема за заштита од сонце со фактор SPF50+/PA+++. Овозможува 12 часа заштита истовремено од UVA и UVB зраци, без да остава масни траги. Соодветна за употреба и како подлога за шминка. Без парабени и минерални масла.

Additional information

Weight 50 g

1 review for Skin Watchers UV Success Sunscreen – Крема за заштита од сонце

  1. admin

    Very soft and comfortable

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *