Home/Производи за чистење на кожата/Skin Watchers Enzyme Powder Wash – Пудра/пена за чистење на лице

Skin Watchers Enzyme Powder Wash – Пудра/пена за чистење на лице

1,100.00ден

Out of stock

(1 customer review)

Иновативна пудра со која лесно ќе ја смирите и хидратирате кожата на лицето но исто така ќе ви помогне и во отстранувањето на мртвите клетки!


  • Ја смирува и хидрира кожата на лицето;
  • Соодветна за секој тип на кожа;
  • Без парабени;
  • Без минерални масла;

Out of stock

Description

Иновативна пудра, која во контакт со вода се претвора во ефективна пена за чистење на лице. Содржи ензими од папаја која ги отстранува мртвите клетки, го контролира лачењето на себум, ја смирува и хидрира кожата на лицето. Без парабени и минерални масла. Соодветна за секој тип на кожа.

Additional information

Weight 60 g

1 review for Skin Watchers Enzyme Powder Wash – Пудра/пена за чистење на лице

  1. admin

    Keeps you warm but is a bit large

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *